Work and Travel

Work and Travel Katowice

 

Chciałbyś wyjechać do USA, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Marzy Ci się przygoda życia, ale nie wiesz, co Cię czeka daleko od domu? A może chcesz dowiedzieć się, jak podnieść swoje kwalifikacje zawodowe już teraz? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas projektu Work and Travel.

Na polskim rynku istnieje wiele firm zajmujących się wyjazdami zagranicznymi, dlatego staramy się ułatwić studentom ich wybór poprzez organizację corocznych targów. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Coroczne targi mają za zadanie przybliżyć studentom zasady uczestnictwa w programach typu Work and Travel,  Au Pair oraz Camp, które zapewniają możliwość zdobycia cennego doświadczenia podczas staży, praktyk bądź opiekowania się dziećmi za granicą, udoskonalenia znajomości języka w praktyce, a także przeżycia niezapomnianej wakacyjnej przygody. Studenci mają możliwość porównać oferty zaproszonych do współpracy firm, porozmawiać z ich przedstawicielami oraz dowiedzieć się czegoś nowego na temat wyjazdów zagranicznych. Mają też niepowtarzalną okazję spotkać się z Konsulem Stanów Zjednoczonych. Ponadto studenci mają możliwość zapoznać się z ofertami szkół językowych, aby jeszcze lepiej przygotować się do wyjazdu za granicę.

Dodatkowo, przez połączenie projektu z naszym dawnym Certyfikuj się studenci biorą udział w prelekcjach na temat szkoleń, kursów i certyfikatów, które warto zdobyć by zostać zauważonym na runku pracy. Głównym celem jest odpowiedź na zapotrzebowanie studentów na rzetelną informację o możliwościach zdobycia certyfikatów, które są pożądane przez pracodawców i pozwolą na zdobycie lepszej pracy.