Nie Zamykajcie Serc

Nie Zamykajacie Serc Koncert Kapel Studenckich

Nie Zamykajcie Serc to akcja charytatywna NZS UE w Katowicach, której najważniejszym celem jest pomoc potrzebującym. Projekt składa się ze zbiórki słodyczy oraz z Koncertu charytatywnego.

Zbiórkę słodyczy organizujemy corocznie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na początku grudnia. Zawsze można nas spotkać w tym okresie przy sklepikach na uczelni. Z zebranych słodyczy robimy później paczki, które przed Świętami Bożego Narodzenia przekazujemy dzieciom. Przy okazji zbiórki organizujemy też przedstawienie, które wystawiamy dla uczniów Szkół Podstawowych. Dzieciaki przychodząc na taki spektakl przynoszą słodycze, przyczyniając się tym samym do powodzenia akcji.

Koncert charytatywny przybiera formę Przeglądu Kapel Studenckich. Dzięki takiej formie można wspierać też młode talenty, dając im możliwość pokazania się szerszemu gronu. Koncert przeplatany jest licytacją przedmiotów zdobytych od zaprzyjaźnionych artystów, znanych zespołów muzycznych, gwiazd sportu. Dodatkowo podczas imprezy organizowana jest loteria, w której można wygrać NZSowe gadżety oraz upominki od naszych partnerów. Dochód zebrany podczas koncertu przekazywany jest na cele charytatywne.

Nie Zamykajcie Serc to akcja, która spotyka się z ogromnym zainteresowaniem studentów, władz uczelni, zaproszonych gości i mediów. Dzięki niej studenci niewielkim gestem mogą pokazać, że zależy im na dobru innych.